Strona główna
Powiadomienie o aktualnej jakości powietrza
Artykuły
Informacja dotycząca formularza druku Załącznika nr 3 do Regulaminu Projektu "Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany"
Informacja dotycząca formularza druku Załącznika nr 3 do Regulaminu Projektu "Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany"
Uległ zmianie formularz druku „ Załącznik 3 – Jejkowice- Karta obiegowa – Zaświadczenie”
Osoby które odebrały go wcześniej prosimy o sprawdzenie czy jest właściwy lub o jego ponowne pobranie lub odebranie w UG Jejkowice.
Można odebrać na pok. nr 4 - Podanie, Załącznik nr 3 oraz blankiet do uiszczenia opłaty skarbowej.
Informacje dotyczące załatwienia tegoż zaświadczenia w Wydziale podatków w UG Jejkowice:
Należy złożyć podanie o w/w zaświadczenie wg wzoru
- podanie
- Podanie o wydanie zaswiadczenia Zielona energia.pdf (218.84 KB)
- Podanie o wydanie zaswiadczenia Zielona energia.docx (12.26 KB)
- wstępnie wypełniony formularz Załącznik nr 3 ( uwaga ! kolorowe logo !) KARTA OBIEGOWA – ZAŚWIADCZENIE (Gmina Jejkowice, dzień złożenia deklaracji udziału w Projekcie data, adres, Nr księgi wieczystej)
Projekt_grantowy_Zielona_energia/Zalacznik_3_Rybnik_Karta_obiegowa.pdf
- Uiszczenie opłaty skarbowej od zaświadczenia 17 zł ( potwierdzenie uiszczenia tejże opłaty)
Opłatę uiszcza się z chwilą złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia w pok. nr 4 płatne kartą bądź przez bankowość elektroniczną na rachunek UG Jejkowice 41 1240 4403 1111 0000 5265 5962 wtedy należy dołączyć wydrukowane potwierdzenie uiszczenia tejże opłaty.
Łącznie wniosek o wydanie zaświadczenia, wstępnie wypełniony formularz karty obiegowej – zaświadczenia i potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej należy złożyć w sekretariacie UG Jejkowice.
20 grudnia 2024
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca formularza druku Załącznika nr 3 do Regulaminu Projektu "Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany"
Nowa strategia - nowe środki do rozdania poprzez LYSKOR
Stowarzyszenie realizuje Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2023-2027 w skrócie LSR tj. dokument programowy zawierający informacje dot. instrumentu RLKS - Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, m.in cele i przedsięwzięcia oraz wskaźniki. Realizacja działań w ramach LSR została zaplanowana w kontekście 2 funduszy tj. Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach PS WPR oraz Europejskiego Funduszu Społecznego+ w ramach FE SL.
W budżecie jest to zobrazowane następującymi kwotami:
- Wdrażanie LSR w ramach PS WPR: 1 500 000,00 EURO, w tym wkład krajowy.
- Wdrażanie LSR w ramach EFS+: ponad 500 000 EURO.
Są to bezpośrednie źródła finansowania Strategii, które wskazano w budżecie. Trzecim źródłem jest wkład własny Beneficjentów, który będzie uzależniony od typu projektu i rodzaju wnioskodawcy. Z tych źródeł finansowane będą projekty realizowane w ramach konkursów i projektów grantowych.
Przedsięwzięcia wynikające z LSR będą mogły być finansowane z innych źródeł. Należą do nich m.in.:
- Projekty finansowane ze środków dedykowanych mieszkańcom obszarów objętych lokalną strategią rozwoju w ramach instrumentu RLKS – finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach FE SL 2021-2027. Będą to działania skoncentrowane na wspieraniu efektywności energetycznej i redukcji gazów cieplarnianych oraz wspieraniu energii odnawialnej – w budynkach użyteczności publicznej.
- Projekty finansowane z EFS+ w ramach FE SL 2021-2027, gdzie pośród potencjalnych beneficjentów znajdują się Lokalne Grupy Działania.
- Projekty finansowane ze środków EFRR w ramach komponentu transgranicznego – Program INTERREG Czechy – Polska. Z racji położenia LGD na obszarze Euroregionu Silesia, LGD może aplikować o środki na realizację przedsięwzięć finansowanych z ww. źródła.
- Projekty z innych źródeł dedykowane NGO, z których LGD nie są wykluczone. Mogą to być np.: Program Wieloletni na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”, gdzie możliwe jest wsparcie osób określonych w niniejszej LSR jako znajdujących się w niekorzystnej sytuacji tj. seniorzy.
Zachęcamy do zapoznania się z założeniami Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2023-2027 (LSR) – na stronie internetowej www.lyskor.pl oraz w biurze w Nowej Wsi, ul. Sportowa 1.
13 grudnia 2024
Czytaj więcej o: Nowa strategia - nowe środki do rozdania poprzez LYSKOR
Rozwóz pojemników BIO
Firma Eko Sp. z o.o. w dniach 13.12.2024 (piątek) w godz. 9.00-15.00 oraz 14.12.2024 (sobota) w godz. 7.00-14.00 będzie dokonywała rozwozu pojemników na odpady biodegradowalne.
12 grudnia 2024
Czytaj więcej o: Rozwóz pojemników BIO
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE DOTYCZĄCE NABORU DO PROJEKTU GRANTOWEGO
Wójt Gminy Jejkowice zaprasza mieszkańców gminy do udziału w spotkaniu dotyczącym projektu grantowego.
W dniu 20 grudnia br. rozpoczyna się nabór wniosków do nowego projektu grantowego „Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany”.
Celem spotkania będzie omówienie procedury naboru uczestników projektu wraz przedstawieniem zapisów regulaminu naboru
i realizacji projektu.
Miejsce spotkania:
Hala gimnastyczna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, ul. Główna 42 (wejście od ulicy Szkolnej), Jejkowice.
Termin spotkania:
17 grudnia 2024 roku o godz. 17:00 .
Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu!
Gmina Jejkowice jako partner projektu, wspólnie z sąsiednimi gminami, pozyskała dotację ze środków Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięcia grantowego. Właściciel nieruchomości będzie mógł uzyskać dofinansowanie m.in do montażu pompy ciepła do c.o. oraz c.w.u., instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii elektrycznej oraz system zarządzania energią, kotła na biomasę lub instalacji solarnych.
W projekcie przewidziano łącznie 2596 szt. instalacji OZE oraz 1678 szt. magazynów energii elektrycznej i cieplnej. W wyniku projektu redukcja emisji CO2 wyniesie blisko 12 tys. ton CO2/rok.
Program ten realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 Fundusze Europejskie na transformację, Działanie FESL.10.06 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.
11 grudnia 2024
Czytaj więcej o: ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE DOTYCZĄCE NABORU DO PROJEKTU GRANTOWEGO
Spotkanie z Seniorami Gminy Jejkowice 2024
09 grudnia 2024r. odbyło się spotkanie Seniorów Gminy Jejkowice z Wójtem i Radą Gminy Jejkowice. Zaproszenia do udziału w tym spotkaniu otrzymali wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 70 lat. Był czas na rozmowy, wspomnienia, wymianę poglądów i doświadczeń oraz wspólną biesiadę przy kawie i kołaczu.
Składamy gorące podziękowania licznie przybyłym Seniorom za ich udział w spotkaniu. Cieszymy się, że zechcieli spędzić swój czas z nami i podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i wspomnieniami.
Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i sił, by zawsze otaczali Was życzliwi ludzie. Za Waszą obecność jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie już za rok.
10 grudnia 2024
Czytaj więcej o: Spotkanie z Seniorami Gminy Jejkowice 2024
Jubilaci 2024
W dniu 5 grudnia 2024r. odbyło się spotkanie Wójta Gminy Jejkowice z parami małżeńskimi obchodzącymi w 2024r Jubileusze Złotych, Szmaragdowych, Diamentowych i Żelaznych Godów. Złote Gody w 2024r. obchodzili: BIEG Irena i Stanisław, DESZCZKA Krystyna i Stanisław, DRAZIK Barbara i Janusz, GRZENIK Genowefa i Henryk, JEZIORSCY Barbara i Marek, KNESZ Maria i Jan oraz SZYMURA Irena i Grzegorz. Jubileusz Szmaragdowych Godów obchodzili: Agnieszka i Jerzy Jordan, Urszula i Józef Bochenek, Aniela i Eugeniusz Heliosz, Anna i Stanisław Dziwoki, Halina i Alfred Zygmunt. Jubileusz 60-lecia pożycia obchodzili Zofia i Józef Małek. Jubileusz 65-lecia pożycia obchodzili Państwo Bronisława i Benedykt Pytlik oraz Anna i Zygmunt Zniszczoł. Wójt podziękował jubilatom za wszystko czego w swym życiu dokonali, za zrozumienie wartości jaką jest małżeństwo i rodzina, za wychowanie dzieci, za przykład życia, za 50, 55, 60 i 65 lat razem.
Spotkanie przebiegło w pełnej wspomnień atmosferze. Jubilatom życzymy dużo zdrowia i dalszych wspaniałych rocznic.
9 grudnia 2024
Czytaj więcej o: Jubilaci 2024
Jejkowicki Jarmark Bożonarodzeniowy
W niedzielę 8.12.2024r. w hali gimnastycznej ZSP odbył się coroczny JEJKOWICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY. Na odwiedzających jarmark czekały występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży.
Panie z KGW Jejkowice częstowały swoimi wyrobami świątecznymi: moczką, makówkami oraz świątecznymi ciasteczkami. Na licznych stoiskach z rękodziełem można było zakupić stroiki, świece oraz drobne upominki.
Rada Rodziców zajęła się organizacją kawiarenki z domowymi wypiekami.
Biblioteka z wolontariuszami poprowadziła warsztaty plastyczne, gdzie można było wykonać własnoręcznie ozdoby i świąteczne lampiony. Na najmłodszych czekał Mikołaj ze swoją świtą.
9 grudnia 2024
Czytaj więcej o: Jejkowicki Jarmark Bożonarodzeniowy
Rusza projekt grantowy - Zielona energia
20 grudnia br. rusza nabór wniosków do nowego projektu grantowego „ Zielona energia na terenie Gmin Partnerskich: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Świerklany”.
Deklaracje udziału w projekcie będzie można składać od 20 grudnia 2024 r. do 31 stycznia 2025 r.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem naboru, analizą dokumentów oraz złożeniem wniosku w podanym terminie.
Regulamin Naboru i Realizacji Projektu Grantowego pdf | 664 KB -Regulamin_Naboru_i_Realizacji_Projektu_Grantowego.pdf
Dokumenty do pobrania – dokumenty-do-pobrania
Wszystkie informacje na temat projektu na bieżąco publikowane będą na podstronie:
Projekt grantowy - zielona energia -
https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/walka-ze-smogiem/projekt-grantowy-zielona-energia
Ważne! Mieszkańcy Gmin Partnerskich składają dokumenty w miejscu realizacji inwestycji.
Gmina Jejkowice jako partner projektu, wspólnie z sąsiednimi gminami, pozyskała dotację ze środków Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięcia grantowego. Właściciel nieruchomości będzie mógł uzyskać nawet do 104 tys. zł dofinansowania w przypadku zakupu zestawu obejmującego pompę ciepła do c.o. oraz c.w.u., Instalację fotowoltaiczną oraz magazyn energii elektrycznej wraz z system zarządzania energią.
W projekcie przewidziano łącznie 2596 szt. instalacji OZE oraz 1678 szt. magazynów energii elektrycznej i cieplnej. W wyniku projektu redukcja emisji CO2 wyniesie blisko 12 tys. ton CO2/rok. Projekt obejmuje też kampanię edukacyjną, na którą składają się:
- działania mające wpływ na kształtowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców,
- działania proekologiczne, które mają istotny wpływ na realizację celów środowiskowych określonych w Europejskim Zielonym Ładzie.
To odpowiedź na problemy województwa śląskiego zidentyfikowane w Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2030” Zielone Śląskie, gdzie wskazano, iż główną przyczyną złej jakości powietrza jest emisja z indywidualnego ogrzewania budynków mieszkalnych, a poprawa jakości powietrza jest kluczowym wyzwaniem dla województwa.
Program ten realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 Fundusze Europejskie na transformację, Działanie FESL.10.06 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.
5 grudnia 2024
Czytaj więcej o: Rusza projekt grantowy - Zielona energia